""
""

Nema šale sa Azerima! Nesuđeno pojačanje Partizana zapalilo petardu Karabaga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 11.07.17. | 21:27

Šampion Azerbejdžana već rešio pitanje plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Poznat je i prvi klub koji je u drugom kolu kvalifikacija rešio pitanje plasmana u narednu rundu. Azerbejdžanski prvak Karabag je u prvom meču drugog kola kvalifikacija dekalsirao gruzijskog šampiona Samtrediju sa 5:0. Znalo se da je Karabag favorit i da Gruzini nisu dorasli, ali ovakva kanonada baš i nije bila očekivana u komšijskom derbiju.

Najbolji pojedinac u timu Karabaga je bio Dino Ndlovu, južnoafrički napadača koji je u ferbuaru prošle godine bio na korak od prelaska u Partizan i čekao da iz Humske ode Božinov, ali se to nije desilo. Ndlovu je prošlog leta prešao u Karabag i sada se pokazuje kao udarna igla azerbejdžanskog šampiona.

Karabag je poveo golom Ismailova u 10. minutu iz penala. Potom je Ndlovu glavom u 37. minutu povisio na 2:0, a onda i u nadoknadi prvog poluvremena realizovao penal koji je sam iznudio. U drugom poluvremenu su Gerije i Mičel potvrdili ubedljiv trijumf Karabaga.ž

Revanš u Gruziji će biti samo formalnost, a Karabag je već obezbedio plasman u treće kolo u kojem će na žrebu u petak biti nosilac.

Da li je vreme za prvog redstavnika Azerbejdžana u grupnoj fazi Lige šampiona?

Karabag (Azerbejdžan) - Samtredija (Gruzija) 5:0 (3:0)