"Aduriz"

Neoprezni Pantić pomogao Adurizu da se spase (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.03.14. | 23:55

Bilbao se izvukao i iščupao bod protiv Viljareala - 1:1

AdurizAduriz je bio na pomolu da postane tragičar, ali se izvukao zahvaljujući neopreznom Aleksandru Pantiću i doneo vredan bod Atletik Bilbau sa gostovanja Viljarealu – 1:1. Napadač Baskijaca promašio je penal u 39. minutu, koji je skrivio Paulista, a kazna je stigla već u nastavku meča posle svega dva minuta. Pina je, na asistenciju Olivera Toresa, doveo domaćina u vođstvo.

Kola su, ipak, krenula nizbrdo u 65. minutu, kada je Paulista zaradio novi žuti, odnosno crveni karton i ostavio saigrače na cedilu. Trener Marselino je uveo u igru Pantića i ispostavilo se da je pogrešio. Ituraspe je u 83. minutu centrirao sa desne strane, Pantić je bio suviše daleko od Aduriza, a ovaj glavom stiže do 11. pogotka u aktuelnoj sezoni koji donosi veliki bod sa Madrigala.

Da je Aduriz bio precizniji sa 11 metara u prvom poluvremenu verovatno bi učvrstio četvrtu poziciju na tebeli i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ovako će morati da strepe do kraja od Real Sosijedada, koji kaska za njima šest bodova.