"Milan Lučić"

NHL: Lučić i Bruinsi sigurni, Anahajm posle produžetaka do pobede

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.02.13. | 09:14

Boston bez većih problema savladao Floridu u gostima sa 4:1, Patke posle preokreta slavile protiv Kolorada za šestu pobedu u nizu

Milan Lučić

Boston Bruinsi su bez većih problema savladali Floridu u gostima rezultatom 4:1 za treći vezani trijumf u sezoni. Zdeno Čara i Milan Lučić su načeli protivnika u prvom periodu da bi Kris Keli i Danijel Pejl u nastavku zaokružili dobru igru Bruinsa čiji je golman Tuka Raš blistao sa 34 odbranjena šuta. Panteri se nalaze u očajnoj formi pošto su izgubili petu utakmicu za redom, ukupno sedmu u poslednjih osam duela.

Prava goleada viđena je u meču između Detroita i Vankuvera – 8:3. Demijen Bruner postigao je dva gola i imao dve asistencije dok je Joakim Anderson takođe dva puta pogodio u sjajnoj pobedi Crvenih krila koja su prekinula niz od četiri utakmice bez pobede.

Iako su posle prvog perioda imali dva gola zaostatka hokejaši Anahajma su uspeli da preokrenu rezultat i, posle produžetaka, savladaju Kolorado sa 4:3. Četiri minuta pre kraja meča Rajan Geclaf je postigao gol koji je Patke uveo u produžetke, da bi Kori Peri svojim drugim pogotkom u nastavku doneo šestu vezanu pobedu Anahajmu.
“ U prvom periodu smo bili loši i samo zahvaljujući dobrim odbranama Hilera bili smo u igri. Ali, smo znali kako da se vratimo u meč i to smo uspeli. Sjajan je osećaj“, rekao je Peri.

Krilo Anahajma Temu Selejn postigao je svoj 668. gol u karijeri i istisnuo Luka Robitejla na 11. poziciji NHL liste.