""

Ni Bikovi ne smeju da stanu Hauardu na put! Strašna partija Dejvisa, ali nedovoljno za pobedu! Furnije zatrpavao, Vučević dominirao (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 21.10.16. | 08:37

Pelikanima nije pomogao ni fantastični Entoni Dejvis, Šarlot savladao Majami, dok je Njujork bio bolji od Bruklina

Prethodna noć u NBA ligi protekla je bez učešća srpskih košarkaša, ali zato jedna od prvih figura bio je prvi igrač Orlanda - Evan Furnije. Francuski reprezentativac zatrpao je koš Nju Orleansa u pravoj drami viđenoj na Floridi, a koja je završena upravo pobedom domaćina rezultatom 114:111 i to posle produžetka.

Furnije je meč je završio sa 24 poena (4/7 za tri), dok su mu Aron Gordon i Elfrid Pejton bili idealna podrška sa po 17 koševa, s tim što je prvi plejmejker Medžika podelio čak 12 asistencija. Toliki broj poena i skokova imao je crnogorski centar Nikola Vučević, za nešto manje od 30 minuta na parketu.

PREDSTAVLJAMO NBA - Atlantik divizija: Toronto ili Boston! Šta može Dario Šarić?

Kod Pelikana dominirao je Entoni Dejvis sa 33 poena i 13 skokova u prvom meču posle kratke pauze zbog povrede. On je već do devetog minuta utakmice imao čak 16 koševa, a do 23 poena stigao je pre nego što je Orlando preokrenuo stvari i preuzeo kontrolu utakmice.

Meč je rešen u polednjih šest sekundi produžetka, kada je Badi Hild praktično poklonio loptu Furnijeu, da bi ona nekoliko trenutaka kasnije stigla do Marija Hezonje, nad kojim je napravljen brz faul. Ipak, mladi Hrvat taktički je pogodio samo prvo od dva penala, zbog čega Pelikani nisu imali dovoljno vremena da organizuju napad za novi produžetak.

Interesantan susret odigrali su Čikago i Atlanta, u kojem su Hoksi iskoristili veliki nalet forme u poslednjoj četvrtini i osigurali trijumf - 97:81.

Za oba tima ovo je bila poslednja pripremna utakmica pred start sezone. Utakmica je bila prilično neizvesna tokom prva tri kvartala, ali zato su Hoksi samo u poslednjih 12 minuta pogodili čak 12 od ukupno 20 šuteva iz igre i rivala nadigrali rezultatom 29:19.

Trener Atlante Majk Budenholzer najavio je bio da će susret s Čikagom iskoristiti kako bi na parketu oprobao tim koji će krenuti u bitku za plej-of. A tu je najbolji bio Dvajt Hauard sa 16 poena i 15 skokova za 29 minuta na terenu. Kajl Korver je takođe imao 16 koševa, uz četiri pogotka za tri poena iz osam pokušaja, a ujedno je ubeležio i šest asistencija. Kent Bazmor skupio je 15 koševa i devet skokova.

Na isti način odgovorili su i Bulsi, s tim što iza sebe nisu imali pravo šutersko veče (29/95 iz igre). Džimi Batler predvodio je Bkove sa 18 poena i šest asistencija, dok je Dag Mekdermot ubacio 16 poena. Dvejn Vejd se propisno ispromašivao u ovoj utakmici (3/14 iz igre), pa je zato meč završio sa osam poena, ali i šest asistencija.