"Gracijano Pele"

Ni dva gola Pelea nisu pomogla Svecima da sruše tradiciju: Totenhem deset godina ne zna za poraz na Sent Merizu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.04.15. | 15:39

Od remija najviše može da profitira Liverpul

Gracijano PeleNi dva gola Gracijana Pelea nisu bila dovoljna da Sveci konačno pobede Pevce i tradiciju dugu deset godina. Dva puta su vodili, dva puta puta su ih stizali, tako da su na kraju morali da se zadovolje bodom, a najviše može da profitira Liverpul, koji će protiv VBA imati priliku da se domogne pete pozicije i plasmana u Ligu Evrope: Sautempton – Totenhem 2:2 (1:1).

Navijači na Sent Merizu u prvom trenutku nisu pomislili da će prisustvovati goleadi. Tek u 24. minutu upućen je prvi udarac ka golu, što je najduže čekanje na prvo uzbuđenje na nekom meču u aktuelnoj sezoni. A onda je krenulo. Prvo je Pele u 29. minutu iskoristio vezane kikseve gostujuće odbrane i naterao domaće navijače da skoče na noge, međutim, dva minuta pre odlaska na odmor Lamela je iz prvog udarca na gol uspeo da izjednači - 1:1.

U nastavku meča viđena je ista slika na terenu. Long je u 65. minutu sa desne strane centrirao i pogodio u trepavicu Pelea, koji je postigao i 10. gol od svojih ukupno 11 na Sent Meriju. I opet su se domaći navijači kratko radovali pošto su se ponadali da će konačno skuvati Pevce u loncu, gde voda vri već deset godina od kako je vatru zapalio Najdžel Keši. Samo pet minuta posle vođstva Sveca, Naser Čadli postiže svoj 10. gol i odnosi bod za London - 2:2.