"Tragičar: Nijland"

Triler u Cvoleu: Utreht šokirao domaćina sa igračem manje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 23.10.15. | 21:56

Francuz Haler sa bele tačke u 93. minutu doneo trijumf gostima (2:1) u ludom meču desetog kola Eredivizije

Tragičar: Nijland

Uzbuđenja nam nije manjkalo večeras u uvodnom meču holandske Eredivizije u kojem su Cvole i Utreht odigrali triler meč. Gosti su posle velike drame stigli do trijumfa od 1:2 (1:1), posle kojeg lakše dišu jer su napustili ivicu opasne zone na kojoj su se nalazili do ovog kola.

Domaćin je lepo otvorio meč, poveo je već u 14. minutu pogotkom Marinusa, koji je maestralno izdriblao dvojicu defanzivaca Utrehta i rutinski matirao Ruitera za 1:0.

Ipak, samo devet minuta kasnije tamnoputi Francuz Haler izjednačio je na 1:1 tako što je nakon brze akcije dobro šutirao i matirao golmana Kevina Begou.

U nastavku sm ovideli veliku borbu, a domaćin je bio taj koji je u 86. minutu mogao prvi da stigne do pobede i tri boda. Na njihovu žalost Stef Nijland je promašio jedanaesterac i propustio ogromnu priliku. U istim trenucima zbog prekršaja je isključen kapiten gostiju Van der Maler, a u nadoknadi vremena Utreht je uspeo da kazni Cvole za promašaj.

Igrao se prvi minut nadoknade, a glavni sudija je pokazao na belu tačku za goste. Ponovo je Haler preuzeo na sebe odgovornost, matirao golmana domaćih i postavio konačnih 2:1 za Utreht.