"Radnički do prvenca na gostovanjima"

Niška Žoga Bonito: Cakijeva BOMBA, majstorska peta i preokret - pao je i Gornji Milanovac (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.08.16. | 19:07

Nišlije slavile na gostovanju kod Metalca

Radnički do prvenca na gostovanjimaTri pobede kod kuće bez primljenog gola, ali Radnički nije dozvolio četvrtu. Metalac je uprkos inicijalnom vođstvu prvi put ove sezone poražen u Gornjem Milanovcu, pošto je velemajstorski pogodak iskusnog Saše Stojanovića pokrenuo Nišlije da bi Lazar Arsić  sjajnu akciju iz 84. minuta krunisao golom za konačnih 2:1 i uspon Radničkog u gornji dom.

Imao je Metalac vođstvo, mrežu gostiju zatresao je i pre tog pogotka Vladimira Otaševića iz 63. minuta, ali je taj gol opravdano poništen zbog ofsajda u kome je bio Boško Dopuđ, ali brutalan finiš Nišlija nije domaćima dozvolio da se ponovo raduju. A bili su tako blizu.

Međutim, od golova kakve je Radnički postigao u Gornjem Milanovcu jednostavno nema odbrane. U 80. minutu utakmice Saša Stojanović je posle duplog pasa sa Milanom Pavkovim odapeo strelu sa 20 metara i neodbranjivo tukao u gol Metalca. Već sada možemo da kažemo - jedan od ozbiljnih kandidata za gol sezone u Superligi!

Samo četiri minuta kasnije još jedna velelepna akcija gostiju. Stojanović do Arsića, pa još jedan dupli pas završen petom Pavkova ka saigraču, pa onda surovom egzekucijom. Opet gol zbog kakvih se fudbal i voli. Dovoljan za treću pobedu Radničkog u prvenstvu. Prvu na strani.