Nišlije krenule dobro, pa naljutile Vardar

Vreme čitanja: 1min | uto. 04.09.18. | 23:05

Ubedljiv poraz Železničara na gostovanju u Skoplju u okviru SEHA lige

Rukometaši niškog Železničara ubedljivo su poraženi u Skoplju od Vardara sa 35:20 (14:11) u utakmici drugog kola regionalne SEHA lige.

Ekipa Veselina Vujovića odlično je igrala u prvom poluvremenu, a imala je u tom period utakmice čak i četiri gola prednosti. Ipak, kako je vreme prolazilo, tako je Vardar počeo da preuzima kontrolu, zategao je odbranu pa gosti čak 17 minuta nisu dali gol.

Posle brojnih grešaka rukometaša Železničara, domaćin je na startu drugog poluvremena poveo sa 18:11 i trasirao put ka pobedi.

Na deset minuta pre kraja utakmice domaći su prvi put stigli do dvocifrene prednosti (28:18) i definitivno otklonili sve dileme.

Železničaru sada sledi borba u Evropi jer u nedelju gostuju Kaerjengu u Luksemburgu u revanšu prvog kola EHF kupa. U prvom meču Nišlije su pobedile sa 30:27.

VARDAR - ŽELEZNIČAR 35:20 (14:11)

Skoplje: Hala Jane Sandanski
Sudije: Miloš Ražnatović i Ivan Pavičević (Crna Gora).
Sedmerci: Vardar 3(3), Železničar 3(2).
Isključenja: Vardar -, Železničar 12 minuta.

VARDAR: Milosavljev (10 odbrana, 1 sedmerac), Kizić, Nedanovski 1, Popovski 4 (1), Krištopans 4, Moraeš 4, Karačić 3, Skube 3, Kalaraš 3, Čupić 4 (2), Dibirov 4, Šiškarev, Borozan 1, Vojvodić, Kiseljev 4, Miševski.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (8 odbrana), Lazić, Janković, Milovanović 2, Sretenović, Mađar, Milosavljević, Spasić 2 (2), Savić 1, Babić, Jevtić 6, Damjanović 1, Ćeranić, Kljajić 3, Banduka 4, Knežević 1.