""
""

Ništa novo u Istanbulu: Galatasaraj slomio Bilićev Bešiktaš(VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.01.15. | 20:09

Galatasaraj se pobedom u derbiju vratio u trku za titulu, golove dali Felipe Melo i Burak Jilmaz, a Bešiktaš završio meč bez isključenog Velija Kavlaka

Galatasaraj se vratio u trku za titulu prvaka Turske i to na kakav način! Lavovi su ka gosti pobedili Bešiktaš sa 2:0 u velikom istanbulskom derbiju odigranom u 16. kolu turske Superlige i sada sa ovim rivalom dele drugo mesto na tabeli, a oba tima imaju bod manje od lidera Fenerbahčea.

Bešiktaš je tako nastavio crni niz protiv Galatasaraja, pošto u duelu sa velikim gradskim rivalom ne zna za pobedu još od aprila 2011. godine.

Ujedno, ovo je bila četvrta uzastopna pobeda Galatasaraja protiv Bešiktaša u turskom šampionatu.

Jedan od junaka navijača Galate bio je brazilski internacionalac Felipe Melo, koji je u 50. minutui bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju posle centaršuta iz slobodnog udarca i poslao je loptu iza leđa golmana Bešiktaša.

Ekipa koju trenira Slaven Bilić utakmicu je završila sa igračem manje na terenu, pošto je crveni karton zbog sukoba sa Veslijem Snajderom zaradio Veli Kavlak.

Brojčanu prednost fudbaleri Galatasaraja prvo su koristili da bi se dobro odbranili, a u 90. minutu konačno su i osigurali trijumf pogotkom Buraka Jilmaza.