""
""

Nisu svi Lacijali pošteni kao Klose! Flokari sramotnim golom doneo pobedu Laciju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.01.13. | 19:46

„Gol koji je postigao Flokari možda jeste kontroverzan, ali nije postojala namera da se lopta udari rukom“, smatra trener nebesko-plavih Vladimir Petković

Lacio je opravdao ulogu favorita protiv Atalante i pobedio. Ali, način na koji su nebesko-plavi upisali trijumf će narednih dana biti predmet rasprava u Italiji! Kompletan meč ostao je u senci gola koji je postigao Serđo Flokari u 67. minutu.

On je posle dodavanja sa leve strane lopta se odbila od defanzivca gostiju Brivija u prečku, a zatim udarila Flokarija u ruku i pala ispred gola, a Italijanu nije bilo teško da loptu smesti u mrežu.  Da podsetimo, njegov saigrač Miroslav Klose je pre par meseci u meču protiv Napolija priznao da je postigao gol rukom i tražio od sudije da ga poništi. Ali, očigledno da u Laciju nisu svi takve poštenjačine kao Klose

Igrači Atalante su žestoko protestvovali kod sudije Sebastijana Peruca zbog spornog detalja, međutim, gol je priznat. Da situacija za goste iz Bergama bude još gora, nesrećni Brivio je samo deset minuta kasnije postigao autgol kojim su Lacijali poveli sa 2:0

Upitan da prokomentariše sporni detalj trener Lacija Vladimir Petković nije previše govorio.
„Prišli smo Juventusu na samo tri boda zaostatka, i to je najbitnije. Skudeto? Nikada ne bežimo od odgovornosti i borićemo se do kraja. Gol koji je postigao Flokari možda jeste kontroverzan, ali nije postojala namera da se lopta udari rukom. Na arbitrima je bilo da odluče da li će gol priznati i zato neću previše da komentarišem“, rekao je Petković posle utakmice.