Radost Norvežana

Norvežani srušili Slovence lepoticom Selnesa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.10.18. | 19:55

Skandinavci u dobroj formi pod vođstvom novog selektora Lagerbeka

Norveški reprezentativni fudbal definitivno se kreće uzlaznom putanjom od dolaska Šveđanina Larsa Lagerbeka, koji je preporodio ovu posrnulu selekciju. Skandinavci su večeras savladali Slovence u "okršaju skijaša" sa 1:0, a do pobedonosnog pogotka stigli su u petom minutu nadoknade u prvom poluvremenu.

Plejmejker Sent Etjena Ole Selnes pobrinuo se lepim golom za trijumf domaćina u meču, koji je obeležila velika borba sa malo kvalitetnog fudbala. Možda je tome doprinela i činjenica da se tandem domaćina Eljunusi i King, nije najbolje snašao u nekoliko situacija.

Slovenci su imali šanse da se neporaženi vrate iz Osla, ali ne i snage za izjednačenje. Posebno su bolje igrali u nastavku kada je na teren ušao Josip Iličić, ali su i Norvežani znali da im od njega preti opasnost pa su mu stavili flaster.

Posle tri odigrane utakmice Slovenci su poslednji u ovoj grupi i šansu za ispravku imaće u utorak protiv Kipra.