"Radost crno-belih"

Ofanziva Partizana srušila Zagreb: Neuhvatljivi Vladić odveo Parni valjak u polufinale!

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.05.15. | 19:11

Odlični krilni napadač Partizana tokom kompletnog toka utakmice pravio je ogromne probleme ekipi iz Zagreba, a na početku drugog poluvremena joj zadao fatalne udarce i odveo svoj tim u polufinale - 2:0

Radost crno-belih

Srpsko polufinale u Bijeljini i tri kluba iz naše zemlje u samoj završnici Turnira prijateljstva. Izuzetna ofanziva u poslednjem meču grupe C isplatila se mlađim kadetima Partizana, koji su savladali Zagreb golovima neuhvatljivog Predraga Vladića i zakazali polufinalni okršaj sa novosadskom Vojvodinom – 2:0 (0:0).

Odlični krilni napadač Partizana tokom kompletnog toka utakmice pravio je ogromne probleme ekipi iz Zagreba. U prvom poluvremenu je imao dve izgledne šanse, prvu je zaustavio Grabavac, dok je drugi pokušaj išao preko prečke.

Prave viktorije pred golom zagrepčana iz završnice prvog poluvremena preseljene su i nastavak meča. Izabranici Dragana Kecmana nastavili su žestoko da pritiskaju rivala, koji je konačno poklekao u 42. minutu. Borbeni Đorđe Jovanović iskoristio je nepažnju i neodlučnost odbrane rivala, ukrao loptu i pravovremeno je dodao Vladiću, koji je konačno zatresao mrežu hrvatskog kluba.

Kada su skinuli pritasak sa svojih pleća crno-beli su zaigrali još sigurnije i samo osam minuta kasnije drugim pogotkom svog najboljeg igrača overili plasman u polufinale.

Vladić je bio dominantan u navali Parnog valjka, dok je zadnjom linijom, a kasnije i veznim redom komandovao hladnokrvni Jovan Vlalukin. Polivalentni fudbaler crno-belih odličnim i pravovremenim pasovima spajao je linije svog tima, dok je u defanzivnim zadacima uvek bio na pravom mestu, pa se Zagrepčani nisu pošteno naigrali ove večeri.

Polufinalni mečevi između Crvene zvezde i Dinama, odnosno Vojvodine i Partizana na programu su u subotu.