"Joan Kabaj"

Orlovi preleteli Votford: Kabaj rastužio Stršljenove sa kreča (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.09.15. | 18:52

Londonski tim savladao Votford (0:1) i prekinuo crnu seriju od tri uzastopna poraza u Premijer ligi

Joan Kabaj

Kristal Palas i Alan Pardju su se srećni vratili kući iz Votforda gde su stigli do trijumfa i to sa bele tačke - 0:1.

Egzekutor Stršljenova bio je skupo plaćeni Francuz Joan Kabaj, koji je u 71. minutu matirao Gomeša sa bele tačke i doneo svom timu trijumf nakon tri uzastopna premijerligaška poraza.

Prethodno je novajlija Alan Njom oborio Vilfrida Zahu, a sudija Antoni Tejlor odlučio je da odmah pokaže na belu tačku. Žalbe domaćih fudbalera nisu urodile plodom, a Francuz koji je letos plaćen čak 14.000.000 evra, namestio je loptu i sjajnim udarcem doneo trijumf svom timu.

Probao je Votford u finišu da stigne do izjednačenja, ali se Kristal Palas dobro branio. Brede Hageland je dominirao u defanzivi, a Orlovi su iz kontre mogli i do drugog gola, kada je recimo Dvajt Gajl u 86. minutu propustio dobru priliku.