"Spasilac Azura"

Pele izvadio kestenje iz vatre i skratio muke anemičnoj Italiji! Norvežani slavili u Sofiji za gužvu u vrhu i nemir Hrvata (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 03.09.15. | 22:34

Maksimalno se zakuvalo u Grupi H

Spasilac AzuraDa su se reprezentacije u Grupi H dogovorile kako da naprave što uzbudljiviju završnicu kvalifikacija ne bi uspeli da je ovako izrežiraju. Prvo je Hrvatska propustila da savlada Azerbejdžan u gostima (0:0), a potom su Norvežani tukli Bugarsku u gostima sa 0:1 što Vatrenima nikako ne odgovara. Na kraju, Italijani su na Artemio Frankiju jedva slomili otpor Malte, što ih vodi na čelo tabele, ali daleko da su Azuri time završili posao.

Izabranici Antonija Kontea odigrali su meč na koji nikako ne mogu da budu ponosni, ali su po nekom njihovom nepisanom pravilu, nekako uspeli da dođu do sva tri boda. U prvih 33 minuta igre Italija nije šutnula na gol gostiju, a pogodak Gracijana Pelea u 69. minutu je bio tek treći udarac ka golu protivnika koji su Azuri uputili. Kandreva je uputio centaršut sa desne strane, a Pele je bio na pravom mestu i pogodio je mrežu protivnika za veliko slavlje na Artemio Frankiju.

Italija je na ovom duelu igrala sa Andreom Pirlom, Markom Veratijem i Andreom Bertolačijem na sredini terena, dok su u napadu bila čak tri igrača - Pele, Eder i Gabijadini. Ipak, ta ofanzivna postavka nije donela lepršavu i previše napadačku igru. Imala je Malta svoje šanse poput one Alfreda Efijonga u 29. minutu, ali će po starom dobrom običaju protivnici Italije pamtiti šanse, a Azuri pisati bodove. Na ovom meču - sva tri!

U Sofiji su koplja ukrstili Bugarska i Norveška, a gosti su pobedom od 1:0 napravili pravi dar-mar u grupi. Istina, ostavili su Bugarsku sa jako malim šansama, ali su zato došli na samo bod zaostatka u odnosu na Hrvatsku i dva u odnosu na Italiju.

Momenat odluke bio je 57. minut kada je Vegard Foren iskoristio lukavu asistenciju Stefana Johansena iz slobodnog udarca i sa nekoliko metara razdaljine lagano savladao golmana Božidara Mitreva. Ova pobeda najmanje odgovara Hrvatskoj, ali ona je svoju šansu propustila u meču sa Azerima pa će sada morati da strepi do kraja.

Pred mečeve 6. septembra Italija ipak ima najbolji položaj. Prva je sa 15 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuju Bugarsku. Po svemu sudeći o drugom mestu odlučivaće direktan okršaj Norveške (14 bodova) i Hrvatske (13 bodova).

Biće ovo veoma neizvesna borba do samog kraja.

/Inan 77 – Sabala 90+1/

Tabela: Island 18, Češka 16, Holandija 10, Turska 9, Letonija 4, Kahastan 1.

20.45 Srbija - Jermenija

Norveškameđunarodni fudbalkvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016Kvalifikacije za EURO 2016ItalijaHrvatskaGracijano PeleEvropaBugarska