""

PLS: Zec brži od pištaljke u Bačkoj Palanci, Napredak stao posle 11 pobeda!

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.04.16. | 17:30

Bežanija prokockala pobedu i propustila šansu da se približi Bačkoj

Efikasno 21. kolo Prve lige Srbije donelo je čak 14 golova na pet utakmica, ali ne i bitnije promene u poretku barem kada se radi o vrhu tabele. Lider Napredak zaustavljen je u Pećincima posle serije od 11 uzastopnih pobeda, a iako je dva puta vodio golovima Zonjića i Vulića, Donji Srem je oba puta uspeo da ih stigne i osvoji važan bod.

U derbiju kola u Bačkoj Palanci, viđen je sličan scenario, a Bežanija ima za čim da žali jer je u 90. minutu sa igračem više ispustila pobedu kojom bi se približila drugoplasiranom domaćinu. Nenad Lukić je golovima dva puta donosio prednost Beograđanima, ali je u samom finišu rezervista Zoran Zec iskoristio nepažnju gostujuće odbrane i postavio konačnih 2:2.

Najveće iznenađenje priredio je Radnički iz Kragujevca koji je osvojio bod na svom terenu protiv Dinama iz Vranja (1:1). Ovo je tek peti remi Kragujevčana u sezoni, uz jedan trijumf, pa će tako barem časno ispasti u Srpsku ligu.

A ka nižem rangu uz Kragujevčane grabi i Loznica, koja je bila bolja u meču sa Slobodom, ali je poražena kod kuće sa 1:2. Đorđević je golovima u 10 i 21. minutu doneo Užičanima velikih 2:0, a u nastavku je i pored inicijative, Loznica uspela samo da smanji preko Savinovića u 58. minutu.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojila je Sloga koja je u Petrovcu na Mlavi minimalno savladala ČSK sa 1:0, pogotkom Memedovića desetak minuta pre kraja.