""

Porto 5/5!

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.09.17. | 23:33

Zmajevi se raspucali

Porto je silovito startovao u novoj sezoni u stopu prati Sporting. Dva velikana portugalskog fudbala su poravnati na čelu tabele sa po pet pobeda iz isto toliko utakmica. Benfika kasni za njima dva boda...

Očigledno da je povratak Vensana Abubakara iz Bešiktaša bio ključni potez uprave Porta ovog leta. Odbili su od Marselja i još nekih klubova milionske ponude za Kamerunca i dobili u njemu gol mašinu koja ih vodi ka tituli. Poslednja žrtva Abubakara i Zmajeva je večeras bio Šaves koji je pregažen sa 3:0 i ostaje na samo jednom osvojenom bodu u prvih pet kola.

Abubakar je posle solo prodora u 49. minutu načeo goste, da bi Tikinjo Soareš iz popravnog posle obranjenog penala rešio pitanje pobednika. Tačku je stavio novajlija Musa Marega u 88. minutu.

PORTUGALIJA 1 - 5. KOLO:

Feirense - Sporting 2:3 (0:0)