"Pobeda za kraj"

Rad se od Turske oprostio pobedom protiv vlasnika mađarskog Kupa

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.02.15. | 23:28

Golovima Denića i Ljujića savladan Ujpešt – 2:1

Pobeda za krajSavršen kraj turskog dela pripreme za Rad. Građevinari su se od antalijske regije Lara oprostili savladavši Ujpešt sa 2:1 u meču u kojem je prvo poluvreme služilo za ispitivanje snaga, ali je u drugom viđeno dosta kvalitetnog fudbala.

U 54. minutu posle kornera Matije Ljujića najviši u skoku bio je Đorđe Denić, koji glavom postiže prvi gol na utakmici. Ljujić se potom u 69. minutu i sam upisao u listu strelaca kada je na pas Ivana Markovića duplirao prednost beogradskog superligaša.

Rezervista Kabat na kraju je ublažio poraz osvajača mađarskog Kupa iz prošle sezone, ali se Rad svejedno zadovoljan vraća na Banjicu. U Turskoj je savladao prašku Slaviju i Ujpešt, igrao nerešeno sa južnokorejskim velikanom Pohangom, a izgubio je od Belhatova i Astane. Sasvim pristojna uvertira pred prolećne izazove u Superligi.

(FOTO: fcrad.rs)