"De Bur"
"De Bur"

Rampa za Ajaks u Hagu: Kramer sprečio povratak Kopljanika na tron (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.11.14. | 14:32

Rani pogodak Klasena kao da je uljujlkao favorizovane goste, koji su u potpunosti prepustili inicijativu domaćem timu i to im se osvetilo u samoj završnici - 1:1

De Bur

Ajaks je bio na korak od povratka na vrh Eredivizije, pošto je u Hagu vodio još u osmog minuta golom Dejvija Klasena, ali je pet minuta pre kraja planove izabranika Franka de Bura pokvario lukavi Mihiel Kramer - 1:1 (0:1).

Rani pogodak Klasena kao da je uljujlkao favorizovane goste, koji su u potpunosti prepustili inicijativu domaćem timu i to im se osvetilo u samoj završnici.

Oba pogotka na ovom meču postignuta su na prilično sličan način, nakon dve prilično naivne odbrane rivala. U osmom minutu loše postavljanje zadnje linije domaćih iskoristio je Arkadijuš Milik, koji je spustio loptu na tacnu Klasenu i spasa za Hansena nije bilo.

Slična situacija pred istim golom viđena je i u pomenutom 85. minutu, kada je Van Dujnen namestio pogodak Kramera i zapalio domaću publiku, koja se radovala velikom bodu kao da je u pitanju bila pobeda.

U petom minutu zaluženo isključenje zaradio je i defanzivac domaćih Civerlon, koji je na prilično žustar način zaustavio kontranapad Ajaksa.

Još jednu sjajnu partiju pružio je Cvole koji se prošetao na gostovanju Ekscelzioru sa 5:0. Dvostruki strelci bili su Mustafa Sajmak i Stefan Nijland. Cvole je bio raspoložen i sredinom ove nedelje, kada je u kupu spakovao šest pogodaka Hardenbergu. Pobedu u gostima danas je upisao i Groningen koji je protiv Tventea slavio sa 2:1, a od 81. minuta igrao je bez isključenog Denija Hosena.