Rangnikov Lajpcig radi kao sat: Poulsen i Zelke razorili Dizeldorf (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.04.16. | 22:05

Đurđićeva Fortuna nije uspela da pruži otpor snažnim gostima - 1:3 (1:1)

Trener Lajpciga: Ralf Rangnik

Favorizovani Lajpcig je opravdao očekivanja na gostovanju u Dizeldorfu, gde je savladao Fortunu sa 3:1 i izdvojio se na vrhu sa Frajburgom u trci za prvo mesto (oba tima imaju po 62 boda). Pet kola pre kraja Cvajte ovaj tandem ima šest bodova više od Nirnberga (56), koji će verovatno morati da se bori kroz baraž za plasman u Bundesligu.

A nije loše igrala Fortuna večeras, pogotovo kada je povela preko Finka već u 15. minutu. Naš Nikola Đurđić predvodio je napad domaćina od starta meča, ali dobru igru u prvom delu Fortuna nije uspela da iskoristi i ode na odmor sa prednošću jer je Danac Jusuf Pulsen u nadoknadi prvog poluvremena poravnao na 1:1.

Znali su gosti da u nastavku moraju da krenu na sve ili ništa. Nije tajna da žele u Lajpcigu da prvi pre Frajburga prođu kroz cilj i tako opravdaju uložena sredstva, a za to su im potrebne pobede do kraja sezone i bar jedan kiks rivala. Rezervista Dejvi Zelke ušao je u igru od 46. minuta umesto Bruna, a samo dva minuta kasnije na pas sjajnog Poulsena povisio je na 2:1.

Teško je Fortuna dolazila do daha posle tog gola, Lajpcig je non stop napadao, a u 73. minutu sve je bilo gotovo. Zelke se revanširao Poulsenu za asistenciju kod drugog gola, a ovaj je savladao nekadašnjeg golmana Bajerna Rensinga i postavio konačnih i zasluženih 3:1 za Lajpcig.