""
""

Real Sosijedad - prva sila Baskije! Atletiko je iza leđa, priča se o Ligi šampiona i projektilu Injiga Martineza (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.11.16. | 20:27

Ekipa iz San Sebastijana posao rešila u uvodnim trenucima drugog poluvremena, pa meč sa Barselonom u narednom kolu dočekuje u izuzetnom raspoloženju - 1:3

Španija sada priča samo o Real Sosijedadu. Sjajni klub iz Baskije večeras je savladao Hihon na gostovanju i zabeležio četvrto uzastopno slavlje u Primeri, čime se probio na deobu četvrtog mesta sa Viljarealom, koji večeras igra jedan od derbija kola sa Atletik Bilbaom - 1:3 (1:1).

Mrežu domaćeg tima načeo je sjajni kapiten Sosijedada Ćabi Prijeto, ali je konačan rezultat prvog poluvremena postavio Duje Čop. Ipak, taj pogodak nije poremeti planove gostiju, koji su za svega pet minuta na startu drugog poluvremena u još dva navrata pogađali mrežu Kueljara, pa je sve rešeno će u 56. minutu. Zurutuza je pet minuta ranije vratio prednost svom timu, dok je konačan rezultat, spektakularnim udarcem iz slobodnog udarca postavio Injigo Martinez.

Ekipi koja u prethodna tri kola nije primila nijedan gol nije bilo teško da sačuva svoju mrežu do kraja utakmice, pa meč sa Barselonom naredne nedelje na Anoeti dočekuje u izuzetnom raspoloženju.