"Akrobacija Kristijana Santosa"

Revija evrogolova u Holandiji: Bomba Bouja obradovala Cvole, strašne makazice Sveca iz Nejmehena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.10.15. | 22:30

Prošlosezonski finalista kupa nastavio je sa sjajnom formom i serijom pobeda u Erediviziji. NEC demolirao Den Hag uz sjajne golove Kristijana Santosa

Akrobacija Kristijana Santosa

Nakon Heraklesa, koji je u petak uveče preskočio Fajenord na drugom mestu na tabeli, isto je večeras učinio i Cvole koji je kao gost savladao Viljem u Tilburgu (0:1) i učvrstio se na poziciji broj tri holandske Eredivizije.

Heroj trijumfa gostiju bio je Holanđanin poreklom iz Maroka Oasim Buij, vezista koji je u 43. minutu fenomenalno izveo slobodan udarac, lopta je na putu ka golu zakačila nekoga i prevarila golmana domaćih Lamprua za veliko slavlje gostiju.

Posebno srećan bio je trener gostiju Ron Jans koji nije skrivao oduševljenje zbog majstorije svog fudbalera.

U ostalim mečevima današnjeg dana, NEC je u Nejmehenu stigao do ubedljivog trijumfa nad Den Hagom, bilo je čak 4:1. Blistao je dvostruki strelac Kristijan Santos, a posebno lep bio je njegov pogodak u 63. minutu za 2:1, posle neverovatno lepih makazica.

Zanimljivo, domaćin je na ovom meču poveo već iz svlačionice, nakon samo 40 sekundi igre i čudnog autogola koji je postigao defanzivac Den Haga Meijer. Iako je gost srtigao do poravnanja u 21. minutu, golovi Santosa i pogodak Limimbea razrešili su svaku dilemu.

Jedno od iznenađenja ovog kola priredio je Kambur, tim koji nema još trijumf u novom šampionatu, ali se sa gostovanja Rodi u Kerkradeu vratio kući sa bodom, bilo je 1:1, dok je Ekscelzior stigao do trijumfa nad Utrehtom pogotkom Džefa Stansa u 74. minutu.