Revija prekida na Valjekasu: Sosijedad dva puta stigao Rajo i odneo bod u Baskiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.01.16. | 13:45

Domaćin je bio bolji, ali nije slavio ni posle šest uzastopnih mečeva

Radost Elustonda, strelca za Sosijedad

Dva puta je vodio Rajo Valjekano i dva puta je Real Sosijedad stizao tu prednost da bi se na kraju vratio u Baskiju sa vrednim bodom – 2:2 (1:1).

Na svom prepunom Valjehasu domaćin nije uspeo da slavi ni posle šest uzastopnih utakmica u Primeri, ali je remijem barem zaustavio neprijatan niz od čak pet uzastopnih poraza. Više su danas trčali i napadali fudbaleri Rajo Valejkana imali su i više prilika za gol, ali nisu mogli na kraju da stignu do pobede.

Meč su otvorili sjajno, a već u 15. minutu nakon kornera Trashorasa defanzivac Dijego Ljorente je glavom doveo domaćina u vođstvo i razgalio oko 10.000 domaćih navijača. Ipak, radost Valjekana trajala je kratko, samo 12 minuta kasnije Pardo je izveo prekid, a Elustondo glavom porvnao na 1:1.

U nastavku, Rajo Valjekano je posle lepe kontre i asistencije Embarba ponovo poveo preko Hozabeda u 51. minutu, ali opet nije dugo zadržao stečenu prednost, svega 12 minuta. Ponovo je po domaćina koban bio prekid, opet ga je izveo Ruben Pardo, a Portugalac Bruma u 63. postavio konačnih 2:2.

Imao je Rajo nekoliko prilika da dođe do sva tri boda u poslednjih pola časa igre, najbolju šansu je propustio Bebe desetak minuta pre kraja, dok je na drugoj strani i Karlos Vela mogao da obraduje navijače Sosijedada. Na kraju, remi je možda i najrealniji ishod zanimljivog matinea u predgrađu Madrida.