Rizeova šamarčina Feneru

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.09.18. | 19:58

Velikan iz Istanbula tone sve dublje

Fener je u „kanalu“ i nalazi se na samo dva boda od zone ispadanja na tabeli turske Superlige. Istanbulski gigant ubedljivo je poražen na gostovanju Rizeu sa 3:0 u utakmici sedmog kola, a navijači, stručni štab i igrači dobili su novi razlog za glavobolju.

Da stvar po Fenerbahče bude još gora, domaćin je ceo posao završio još u prvom poluvremenu, kada je i postigao sva tri gola.

U razmaku od 11 minuta, Rize je bacio goste u nokadaun. Strelac prvog golaza domaćina bio je Muriki u 30. minutu. Pet minuta kasnije prednost je duplirao Aminu Umar, a konačan rezultat postavio je, kako će se pokazati, Brajan Samudio u 41. minutu.

Fenerbahče nije zaslužio da izgubi ovako ubedljivo, pošto je uputio duplo više udaraca ka golu protivnika. Večeras, ruku na srce, nisu Kanarinci imali ni dovoljno sreće.

Ali, na kraju dana, ostaje činjenica da je Fener ubedljivo poražen, da posle prvih sedam kola ima samo dve pobede i da navijači moraju tabelu da okrenu naopačke ne bi li svoj tim videli u vrhu.

TURSKA 1 - 7. KOLO:

Galatasaraj - Erzurum 1:0 (0:0)