"Fudbaleri Volfsburga"

Rodrigez sam dobio Leverkuzen: Realizovao penal, asistirao i sjajnim volejem zakucao Bajer (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.09.14. | 17:18

Prestrogo dosuđen crveni Donatiju prelomio meč

Fudbaleri VolfsburgaRikardo Rodrigez važi za jednog od najperspektivnijih igrača Bundeslige, a na meču protiv Bajer Leverkuzena je pokazao i zašto jer je bio direktan krivac za tri od četiri gola Volfsburga u pobedi od 4:1.

Ipak možda je ipak najvažniji potez na utakmici imao sudija Deniz Ajtekin pošto je u sedmom minutu opravdano dosudio penal za domaćine posle starta Đulija Donatija, ali je onda verovatno prestrogo isključio Italijana. Počeo je Rodrigezov šou i levi bek je precizno izveo jedanesterac za 1:0.

Švajcarski fudbaler ipak nije dominantan u defanzivi i to se videlo u 29. minutu kada je Belarabi odlično spustio loptu i uposlio Josipa Drmića u kaznenom protivnika, a hrvatski fudbaler je lako otresao Rodrigeza i onda smireno pogodio malu mrežu Volfsburgovog gola.

Ali Rodrigez je ponovo uzeo konce u svoje ruke i prošao po levoj strani u 45. minutu, a onda pronašao Vijerinju na drugoj stativi, a Portugalcu nije bilo teško da savlada Lena.

Levi bek je u 63. minutu potvrdio da će se ovaj meč pamtiti po njegovom učinku pošto je posle kornera Kevina De Brujnea uhvatio volej i žabicom zakucao loptu u suprotni ugao.

Na kraju je samo Hant potvrdio pobedu Vukova, posle akcije u 81. minutu u kojoj su domaći imali dosta sreće.

Ako Rodrigez ovako nastavi da igra Volfsburgu će biti teško da zadrži Švajcarca u klubu,.