""

Ronaldinjov gol Simenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 21.06.17. | 08:16

Nesrećni Dejvid Simen... Sećate se ovoga?

Na današnji dan 2002. godine na Mundijalu u Japanu i Južnoj Koreji, Brazil je tukao Englesku u četvrtfinalu, a Ronaldinjo postigao onaj spektakularni gol iz slobodnjaka sa oko 25 metara! Nesrećni Dejvid Simen tako je završio reprezentativnu karijeru.

Englezi su idealno otvorili utakmicu. Posle greške brazilske odbrane Majkl Oven je doneo prednost četi Sven Gorana Eriksona. Divnu partiju Ronaldinjo je začinio majstorskim potezima i asistencijom za Rivalda u nadoknadi prvog poluvremena, a onda u 50. minutu totalni preokret. Simen - čovek poznat po ovakvim "egzibicijama" još jednom je uveselio rivale i u očaj bacio svoje...

Rezultat se do kraja nije menjao. Brazilci su slavili sa 2:1 i prošli u polufinale gede su bili bolji od Turske - 1:0. U velikom finalu Južnoamerikanci su dobili Nemce sa 2:0 i okitili se petom titulom šampiona sveta...