Saburtala drži Dinamo na distanci

Vreme čitanja: 1min | sub. 23.06.18. | 21:04

Dvojac nastavlja trku za titulu prvaka Gruzije

Fudbaleri Saburtala nastavljaju da koračaju ka tituli prvaka Gruzije, dok Dinamo iz Tbilisija pokušava da prati taj ritam i ostane živ u trci. Klub osnovan tek 1999. godine u gostima je savladao nama dobro poznat Torpedo Kutaisi sa 2:1 u utakmici 16. kola.

Lider šampionata oba pogotka postigao je u prvom poluvremenu. Mrežu Torpeda načeo je Giorgi Dijasamidze u 33. minutu, a prednost je duplirao Luka Lakvekelijani u poslednjim trenucima prvog dela utakmice.

Istim rezultatom, ali uz pravu dramu, do pobede je došao Dinamo u Tbilisiju protiv Bolnisija. U drugom minutu sudijske nadoknade Guram Giorbelidze je postigao autogol i rešio pitanje pobednika.

Domaća ekipa povela je u 39. minutu preko Levana Karabadzea, ali je u 54. minutu izjednačio Georgi Mikaberidze i najavio veliku borbu.

GRUZIJA 1 - 16. KOLO

Samtredija -  Čikura 0:1 (0:0)
Dinamo Tbilisi - Bolnisi 2:1 (1:0)
Torpedo Kutaisi - Saburtalo 1:2 (0:2)