""

Sampdorijin rafal na Ferarisu: Murijel započeo, Eder potvrdio potpuni slom Verone! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.10.15. | 14:22

Još jedno sjajno izdanje ekipe Valtera Zenge u Đenovi - 4:1

Sampdorija je ove sezone u Seriji A potpuno drugačiji tim kada igra na Luiđi Ferarisu, od onoga koji se prilično lako oprašta od bodova na gostujućim terenima. Da je tako potrđeno je i na današnjoj utakmici sa Veronom u Đenovi, gde su gosti sa Bentegodina demolirani sa ubedljivih 4:1, a mogli su i znatno gore da prođu.

Potpuni potpop ekipe Andree Mandorlinija najavio je Luis Fernando Murijel, koji je već u 11. minutu savladao Rafaela, a izuzetno raspoloženje domaći fudbaleri su potvrdili i do kraja prvog poluvremena kada su golovima Zukanovića i Sorijana u 28. i 45. minutu i definitivno rešili pitanje pobgednika na ovoj utakmici.

Sampdorija je apsolutnu dominaciju na terenu držala sve do do poslednjih 15 minuta meča. Svoju odličnu partiju Eder je krunisao pogotkom u 54. minutu, svojim sedmim u ovoj sezoni čime se ponovo osamostalio na čelu liste strelaca italijanskog prvenstva.

Gosti su ipak uspeli da sačuvaju obraz pogotkom Artura Jonice u 75. minutu, ali su i dalje jedina ekipa u Seriji A koja nakon devet kola nema još nijednu pobedu.