""

Šampion visoko poleteo: Rodrigezov prvenac posle 19 meseci za prvu radost Urugvaja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.06.15. | 23:17

Jamajka se odlično borila, ali je na kraju morala da položi oružje...

Fudbaleri Urugvaja uspešno su započeli misiju odbrane pehara na Kopa Amerika pošto su minimalnim rezultatom (1:0) savladali Jamajku i tako došli do prva tri boda na takmičenju.

Najtrofejnija nacija u istoriji takmičenja do pobede je stigla uz dosta muke i posle prave male drame, ali je Kristijan Rodrigez u 52. minutu izglednu priliku sa male udaljenosti pretvorio u pogodak i osvajača 15 titula Kopa Amerika odveo do velikog slavlja.

Urugvajci su meč odigrali bez najboljeg igrača Luisa Suareza, koji i dalje služi kaznu od devet utakmica zbog prošlogodišnjeg incidenta i ujedanja Đorđa Kjelinija na Mundijalu u Brazilu, dok je Edinson Kavani odigrao jaku slabu utakmicu, pošto nije uspeo da stvari nijednu stopostotnu šansu.

Koliko se aktuelni šampion zapravo mučio protiv daleko lošije Jamajke govori podatak da je prvi pravi udarac ka golu Urugvaj uputio tek u 37. minutu, kada je Rodrigez uputio udarac, ali je Duvejn Ker odbranio bez problema.

Imala je i Jamajka svoju šansu da ugrozi gol Muslere i dođe do vođstva, ali je Daren Metoks u finišu prvog poluvremena bio neprecizan.

Ali, kada je Urugvaj pronašao ključ za kapiju Rege Bojsa, spasa više nije bilo. Rodrigez je jednu veoma dobru šansu posle slobodnog udarca konvertovao u gol vredan tri boda, a do kraja je ekipa Oskara Tabareza uspela da sačuva svoj gol...