""
""

San polako postaje java: Liga šampiona se vidi sa San Mamesa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 26.01.14. | 18:55

Bilbao ubedljivo slavio u Pamploni i pobegao Viljarealu na velikih pet bodova razlike – 1:5

Liga šampiona na San Mamesu posle 16 godina! San navijača Atletik Bilabaa je sve bliže javi! Izabranici Ernesta Valverdea ubedljivo su savladali Osasunu u Pamploni sa 5:1 i nakon 21. odigranog kola imaju pet podova više u odnosu na petoplasirani Viljareal.

Najzaslužniji za treću uzastopnu pobedu Baskijaca u Primeri najzaslužniji je bio dvostruki strelac Aduric, koji je postigao drugi i treći pogodak za svoj tim na neugodnom gostovanju.

Goste je u vođstvo već u trećem minutu doveo Susaeta, ali su domaći sedam minuta kasnije stigli do izjednačenja

Ipak bivši golgeter Valensije, Majorke i Valjadolida je u nastavku meča stavio stvari na svoje mesto i rešio pitanje pobednika, dok su Ibai i Kike Sola samo potvrdili dominaciju gostujućeg tima na ovom meču.

Katastrofi Osasune kumovalo je i isključenje Alehandra Aribasa u 76. minutu, nakon čega je usledio potpuni potop.