""

Sara kao brzi Gonzales! Mec slavio u Derbiju Lorene, Nansi tone sve dublje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.04.17. | 22:08

Bastija pobedom sačuvala šanse u borbi za opstanak

Ismaila Sara je heroj Meca! Opstanak u Ligi 1 u ovom trenutku deluje kao moguća misija. Mec je večeras pobedio Nansi sa 2:1 u velikom lokalnom Derbiju Lorene u 35. kolu šampionata Francuske.

Da stvar bude još bolnija po gostujuće navijače, Nansi je direktan konkurent u borbi za ispadanje i ostao je u zoni ispadanja.

A Ismaila Sara je postigao gol koji će se dugo pamtiti, pogotovo ako Mec sačuva status. U 28. minutu derbija dokopao se lopte na svojoj polovini terena, pretračao čak 70 metara u kontranapadu i na kraju sačuvao dovoljno snage da savlada golmana Nansija, Asembea.

Nije se Nansi predao i uspeo je do kraja poluvremena da izjednači. A strelac je bio Fatu Mauasa u 41. minutu kada se najbolje snašao na petercu protivnika.

Ipak, veliku pobedu u derbiju domaćoj ekipi doneo je Opa Nguet u 53. minutu i posle toga je odbrana Meca, koju je opet predvodio Milan Biševac, bila na ozbiljnim mukama, ali je uspela da sačuva pobedu.

LIGA 1 - 35. kolo

Anže - Lion 1:2 (0:2)