SAUTEMPTON BEZ MANE! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 15:30

U danu kada je Senegalac Mane pisao istoriju Sveci deklasirali Aston Vilu – 6:1

Od 11.aprila Sautempton je čekao na pobedu, u prethodnom periodu nije to bila ni senka ekipe s početka sezone,  a onda se danas desila demonstracija sile – Svetaca. Crveno-beli dresovi Sautemptona imali su dejstvo đavolske odore za  totalno rasejane igrače Aston Vile.

Prvo poluvreme-fudbalska poezija. I to u režiji jednog čoveka. Senegalac Mane okršaj sa očajnom i poraznom odbranom ekipe iz Birmingema pamtiće dok je živ. Aston Vila je pokazala zube u uvodnoj fazi utakmice, Benteke je promašio čist zicer, a onda je na scenu stupio Mane. Za 176 sekundi tri puta je pogodio mrežu gostiju, podrudivši se da na taj način uđu u istorijske knjige engleskog fudbala. Brzonogi Senegalac postao je vlasnik najbržeg het-trika u Premijer ligi, svrgnuvši sa trona Robija Faulera.

Pored Manea i ostatak postave domaćina delovao je kao sat. Menadžer Kuman oduševljeno je gledao kako se njegovi igrači poigravaju sa užasnim rivalom. A tamo gde je stao Mane nastavio je Šon Long. Napadač iz Irske je utakmicu otvorio sa dve asistencije, da bi se potom dva puta upisao u listu strelaca.  Posebno je bio leo njegov drugi gol koji je zapalio „petardu“ u mreži Vile. Već tada je bilo više nego jasno da će Sautempton prekinuti očajni niz i ostati u životu u borbi za Evropu.

Vođstvo od 5:0 pre istaka prvog poluvremena malo je opustilo četu Ronalda Kumana. Savim razumljivo, jer je bilo suludo očekivati da će jakim tempom i kreativnim akcijama lonmiti rivala čitavim tokom utakmice. Ali nije bilo mnogo mana u igri Sautemptona. Vila je pre isteka prvog poluvremana stigla do počasnog gola.

Nastavak je poslužio za čistu rekreaciju. A konačan rezultat je postigao Gracijano Pele. Filip Đuričić je dobio šansu u finišu meča, dok je Dušan Tadić povređen.