Seltik dobio novog heroja - Eduarove majstorije poništile Lorda i Rozenborg (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 25.07.18. | 22:53

Dva gola francuskog napadača koji je letos došao za 10.000.000 evra

Seltik je počeo klimavo, ali je na kraju oborio na leđa gostujući Rozenborg, slavio sa 3:1 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i prema svemu viđenom širom otvorio vrata naredne runde takmičenja.

Već sada je jasno kao dan da je dolazak Odsona Eduara iz Pari Sen Žermena bio pun pogodak! Mladi Francuz je sa dva pogotka večeras torpedovao norveškog šampiona i utisak je da će navijači Seltika vrlo brzo dobiti novog miljenika.

Brendan Rodžers može delimično da bude zadovoljan nastup svog tima, ali će morati Kelti da porade još malo na realizaciji ako žele opet u elitno evropsko fudbalsko društvo.

Rozenborg je večeras dobro počeo, jer je u 16. minutu Birger Meling iskoristio trenutak nepažnje Seltikove odbrane i na asistenciju Niklasa Bendtnera doveo goste u vođstvo.

Međutim, nije pogodak delovao kao hladan tuš na Seltik, već su zeleno-beli posle toga jurnuli svim snagama napred i dva minuta pre kraja prvog poluvremena Eduar je izjednačio.

Bila je to najava bolje i kvalitetnije partije domaće ekipe u nastavku utakmice. I nije trebalo dugo Seltiku da dođe do potpunog preokreta.

Već u 46. minutu Skot Braun je proigrao još jednog francuskog internacionalca, Olivije Nčama koji je pogodio pravo u metu. Dobru partiju, drugim golom na utakmici, Eduar je krunisao u 75. minutu, kada je izbegao ofsajd zamku, a onda šmekerski bocnuo loptu preko golmana.