"Šene"
"Šene"

Šene predvodio juriš Kopljanika: Dordreht razbijen sa 4:0 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.11.14. | 20:23

Fantastičan gol iz slobodnjaka najubojitijeg igrača Eredivizije, Klasen majstor asistencija

ŠenePSV je prvi na tabeli holandskog prvenstva i posle pobede Ajaksa nad Dordrehtom 4:0 i to sa utakmicom manje, ali Kopljanici imaju i najboljeg strelca i najboljeg asistenta lige.

Lase Šene je neprikosnoven kada su u pitanju gogleteri pošto je sa dva gola u meču sa Dordrehtom došao do kote 13 u 2014. godini i nema mu ravnog u Erediviziji po tom parametru.

A zahavalnost za to duguje i Anveru El Gaziju pošto ga je nesebično proigrao  u 20. minutu i omogućio mu da postigne prvi gol na meču.

Ali je Danac u potpunosti zaslužan za drugi gol Ajaksa pošto je u 65. minutu maestralno izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog, a golman gostujuće ekipe nije imao šanse da odbrani taj projektil.

Samo četiri minuta kasnije Dejvi Klasen je poslao odličnu loptu preko odbrane Dordrehta i Džoel Veltman je lagano lobovao istrčalog čuvara mreže domaće ekipe. U 75. minutu Klasen je pokazao da može i glavom da asistira te je proigrao Andersena kojem nije bilo teško da postavi konačan rezultat – 4:0.

Klasen ima sedam asistencija u prvenstvu u 2014. godini – više od svih drugih igrača Eredivizije, ali to sigurno ne pada teško Memfisu Depaju, Džeordžinju Vajnaldumu i drugim igračima PSV-a – oni su ipak prvi na tabeli i sa utakmicom manje.