""

Senzacija sezone - Budućnost izgubila od najgoreg tima u ligi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.11.16. | 18:54

Karpoš uhvatio na spavanju do ovog kola neporažene Podgoričane

Čuda su moguća, to su dokazali i košarkaši Karpoša iz Skoplja. Oni su na svom terenu savladali jednog od lidera Jadranske lige, podgoričku Budućnost sa 77:71 i naneli joj prvi ovosezonski poraz u tom takmičenju.

Verovatno niko nije mogao ni da pretpostavi da će se utakmica završiti ovako, pošto je do večeras Karpoš imao svih osam poraza u ligi. Nakon ovakvog ishoda u Skoplju, Crvena zvezda ima šansu da trijumfom u Zagrebu nad Cibonom u nedelju ostane sama na čelu tabele, a Partizan da se približi drugom mestu ako prethodno večeras savlada Cedevitu.

Ipak, igrači skopskog tima večeras su uspeli da uhvate favorita na spavanju i dođu do istorijskog trijumfa na Jadranu.
Podgoričani su samo sredinom prvog poluvremena delovali kao ozbiljna ekipa, a tada su stigli do 10 poena prednosti (25:15). Uspeo je domaćin već do kraja ovog perioda da napravi preokret i povede sa 41:30. Budućnost je tri minuta pre kraja prišla na 74:71, ali je brzopletim odlukama u napadu posle toga prokockala šansu da preokretom obezbedi trijumf.

Bivši reprezentativac Srbije Dragan Labović bio je najefikasniji kod pobedničke ekipe sa 18 poena, a jedan manje ubacio je Dragan Zeković. Kendrik Peri dodao je devet poena i osam asistencija. U timu Budućnosti najbolji strelac bio je Bojan Subotić sa 20 poena i 11 skokova.