"Dragan Ivanović"

Senzacija u Novom Sadu - tek drugi poraz Voše na Karađorđu, presudu potpisao Odita

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.17. | 19:01

Mada je “najzaslužniji“ štoper domaćeg tima Mario Maslać

Dragan IvanovićČini se da je Vojvodina odustala od šampionske trke. Treće mesto teško da će joj bilo ko ugroziti, ali posle večerašnjeg poraza u sudaru sa ekipom Mladosti u Novom Sadu, još manje je verovatno da će Novosađani ponovo zapretiti beogradskim velikanima. Gosti iz Lučana šokirali su publiku na “Karađorđu“ ostvarivši minimalac od 1:0 za kraj 27. kola Superlige.

Junak meča svakako je iskusni Obiora Odita, koji je već u osmom minutu pronašao put do mreže domaćeg tima. Tragičar je Vošin štoper Mario Maslać, kome je u 31. minutu sudija Marko Popović pokazao direktan crveni karton zbog obaranja Saše Jovanovića u opasnoj kontri.

Inače, Jovanović je prethodno asistirao Oditi za vodeći gol.

Pokušavala je Voša i posle tog isključenja za Maslaća, imala posed, imala i očiglednu nameru da izjednači. Ali brojčano hendikepirana jednostavno nije mogla da probije bedem pred golom Nemanje Krznarića, pa je pretrpela tek drugi prvenstveni poraz u sezoni na domaćem terenu. Ako se od Crvene zvezde pobeda u Novom Sadu i očekivala, teško da je bilo ko davao velike šanse ekipi Mladosti, posebno posle niza od tri poraza.

Rezultat iz Novog Sada, međutim, odveo je Mladost na četiri boda iznad Voždovca, prvog tima ispod crte za plej-of, pa se čini da ćemo u finišu sezone u Lučanima ipak gledati najbolje što Srbija ima da ponudi.

Čukarički - C. Zvezda 3:4 (1:2)
/Ožegović 43 penal, Kajević 47, Jevtić 67 - Boaći 8, 54, Luković 16 penal, Anđelković 83/

Vojvodina - Mladost 0:1 (0:1)