"Slavlje fudbalera Ajaksa"

Sigtorson i nepostojeći penal sapleli Fejenord u Amsterdamu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.13. | 14:21

Gosti sjajno otvorili 166. Klasiker, ali ih je Islanđanin iz Ajaksa sa dva gola razočarane poslao kući – 2:1

Slavlje fudbalera Ajaksa

Dominacija se nastavlja! Kad treba i uz pomoć sudija. Ajaks je nastavio da uteruje komplekse velikim rivalima iz Fejenorda, pošto je i na novom, prvom ovosezonskom Klasikeru ostvario pobedu. Ovaj put 2:1 (2:1) u režiji dvostrukog strelca Kolbajna Sigtorsona.

Doduše, Kopljanici su veliku pomoć dobili i od sudija s obzirom da su vodeći gol Gracijana Pelea, koji se najbolje snašao u gužvi posle ubacivanja sa leve strane, anulirali pogotkom iz nepostojećeg penala.

Talentovani Danac Viktor Fišer se stuštio u kazneni prostor gostiju iz Roterdama, Rud Vormer samo protrčao iza njega, a krilni fudbaler Ajaksa pao kao pokošen i lukavom simulacijom prevario arbitre.

Poklonu se u zube ne gleda, pa je Sigtorson sa kreča pogodio za 1:1.

Igračima Fejenorda je bilo potrebno vreme da bi se oporavili od šoka, a baš to vreme je jedino što nisu imali, s obzirom da je Ajaks briljirao u prvom poluvremenu i imao čak 177 više uspešnih pasova.

Centaršut sa desne strane, Kolbajn je u 37. minutu maestralno sproveo iza leđa Ervina Muldera.

Domaći tim je potom spustio ritam meča, rutinski priveo meč kraj i Fejenord ostavio da čeka na prvu pobedu na Amsterdam areni još od 2005. godine. Takođe se i donekle iskupio pred navijačima za poraz od AZ Alkmara u prošlom kolu.

Fejenord, pak, na velikim mukama s obzirom da posle tri kola u Erediviziji nema niti jedan bod!