""

Sigtorson – za koplje iznad svih! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.01.14. | 18:20

Islanđanin odlučio derbi sa PSV-om, Peleov gol petom podseća na Zlatanov

Vratio je Ajaks milo za drago ljutom rivalu. Doduše, nisu Kopljanjici bili ubedljivi kao PSV u prvom delu sezone (4:0), ali što kaže naš narod jedan al' vredan gol bio im je dovoljan da na pleća polože neprijatelja iz Ajndhovena (1:0). Tim Franka de Bura slavio je u derbiju holandskog prvenstva pobedu koja ga vraća na deobu liderske pozicije.

Odlučio je Kolbejn Sigtorson, posle fantastične akcije. Tipično „ajaksovske“. Loptu nabačenu iz sredine na bok na prvu je dočekao Lase Šene i fantastično proigrao Islanđanina, koji je „zaplivao“ kroz vazduh i u padu glavom poslao loptu u mrežu. Bila je to nagrada Ajaksovim fudbalerima za daleko angažovaniju igru u drugom poluvremenu, kad su napadali ogranizovano i strpljivo, za razliku od prvih 45 minuta kad je njihova, ali i igra PSV-a izgledala kao usporeni snimak utakmice Superlige. Štaviše, u tom delu igre Ajaks nije šutnuo na gol protivnika, što mu se desilo prvi put u ovom prvenstvu.

Bila je to treća uzastopna pobeda crveno-belih na Amsterdam aren u Klasikeru, a uz to je produžen niz protiv velikog rivala.

Prvi vrhu tabele drži se i Fejenord. U spektakularnoj utakmici, crveno-crni iz Roterdama su doneli sva tri boda iz Utrehta, iako su do polovine prvog poluvremena primili dva gola. U petu uzastopnu obedu Fejnorda Gracijano Pele ugradio je gol kojim je izbio na drugo mesto liste strelaca Eredivizije, ali je taj pogodak petom na tren podsetio na slična dostignuća Zlatana Ibrahimovića.