Sila koja lomi sve pred sobom - Seltik opet ima tripl krunu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.05.18. | 18:00

Kelti u finalu FA kupa Škotske bolji od Madervela

Tripl kruna opet je Seltikova! Ekipa Brendana Rodžersa nastavila je žetvu trofeja u Škotskoj, a treći ove sezone osvojila je u FA kupu, pobedom nad Madervelom od 2:0 na legendarnom stadionu Hempden.

To je Keltima bio 38. trofej nacionalnog kupa u klupskoj istoriji, a relativno lako su zeleno-beli opravdali očekivanja i ulogu favorita.

A oba gola Rodžersova ekipa postigla je u prvom poluvremenu, tako da je u nastavku utakmice mogla rutinskom igrom da čuva prednost i sprema novu slavljeničku žurku.

Seltik je poveo u 11. minutu pogotkom Kaluma Mekgregora koji je natrčao na jednu odbijenu lopti i sa ivice kaznenog prostora poslao projektil u mrežu rivala.

Ispostavilo se da je konačan rezultat bio poznat već u 24. minutu kada je i Olivije Nčam oprobao udarac sa distance, a ni ovaj put golman Trevor Karson nije uspeo da sačuva mrežu.