"Gol Slagvera"

Skinuo paučinu kung-fu volejom, pa zaradio dva žuta i omogućio preokret Ajaksa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.11.14. | 22:41

Sjajna žabica El Gazija, Kopljanici postigli dva gola u dva minuta

Gol SlagveraU 13. kolu Eredivizije Lusijano Slagver je za jedno poluvreme prešao put od mađioničara do tragičara pošto je posle fantastičnog gola zaradio isključenje i omogućio Ajaksu da napuni mrežu njegovog Herenvena – 4:1.

Mladi fudbaler je u 18. minutu na ivici kaznenog pokazao svoje atletske sposobnosti i u stilu kung-fu majstora uhvatio visoku loptu volejom i poslao je u sam ćošak gola Kopljanika. U 32. je zaradio prvi žuti karton, a u 43. minutu i drugi pa je ranije mogao da se divi svom golu na televizijskom ekranu, ali je ostavio ekipu brojčano slabiju, mada je možda sudija i preterao kod drugog kartona.

Domaćini su krenuli u totalnu ofanzivu u drugom poluvremenu, a izjednačenje im je omogućio Dejli Sinkgraven autogolom u 66. minutu. Usledio je blickrig Kopljanika, Anver El Gazi je pokazao da i on zna kako da postiže golove iz voleja pa je jednom žabicom doneo prednost svojoj ekipi. Samo minut kasnije je bilo 3:1 pošto je tinejdžer Rikardo Kišna postigao gol.

Tačku na meč je stavio Arkadijuš Milik i to iz jedanaesterca.

Viljem II i Ekscelzior su podelili bodove, konačni rezultat je bio 1:1, a oba gola na meču sa pala u intervalu od tri minuta.