"Junak meča - Ros Mekkormak"

Škot tri puta zapalio Šumu, Brajton odaljio Ipsvič od trona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.01.15. | 22:41

Het-trik Rosa Mekkormaka pomogao je Fulamu da dođe do druge pobede zaredom u Čempionšipu

Junak meča - Ros MekkormakFantastični mečevi u okviru 27. kola Čempionšipa. Dve velike pobede domaćina koji se nalaze na donjem delu tabele, nad gostima sa gornjeg. Fulam je sa 3:2 (3:1) slavio nad Notingem Forestom i tako na tabeli preskočio Bolton, dok je Brajton pobedio trećeplasirani Ipsvič istim rezultatom (čak je i na poluvremenu bilo isto), i na taj način se potpuno odmakao od opasne zone.

Fulam je pokazao da je ekipa koju i pored svega ne treba previše nipodaštavati, jer u svojim redovima ima fudbalera kakav je Ros Mekkormak, koji je u prvom poluvremenu priredio klasičan blickrig fudbalerima Notingema. U sedmom, 18. i 35. minutu postigao je tri pogotka, i to sva tri izvan šesnaesterca. Kod prva dva asistent je bio Ugo Rodaljega, a treći je napravio skroz sam. Posle toga, u 46. minutu, Notingem je uspeo da dođe do smanjenja preko Henrija Lansberija. Isti igrač je u potpunosti vratio nadu gostima i sredinom drugog poluvremena, ali to na kraju nije bilo dovoljno - sva tri boda ostaju u Londonu.

Drugi meč, isti rezultat, vrlo slična slika na terenu. Brajton je poveo preko Sema Boldoka u 18. minutu, na asistenciju Rohana Insa. Izjednačili su gosti četiri minuta kasnije, ali je Žoao Tešeira postigao dva gola do kraja poluvremena i tako doneo nedostižnu prednost svojoj ekipi. Do kraja je Fredi Sirs uspeo samo da smanji na 3:2, ali više golova nije bilo. Na taj način, Ipsvič je ispustio priliku da se popne na prvo mesto, pa je ostao treći.