""

Slavilo se na Azurnoj obali: Nica rutinski razbila Lion (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 20.11.15. | 22:32

Posle Marselja pali i Lavovi

Prvo Marselj, sada Lion. Fudbaleri Nice pronašli su dobitnu formulu, kojom su konačno prekinuli seriju mečeva bez pobede u Ligi 1 i na najbolji mogući način ponovo skočili na gotovo sam vrh tabele. Za razliku od Marselja, koji je još i dobro prošao (1:0), Nica je Lion rutinski razbila na domaćem terenu rezultatom 3:0.

Ko bi na kraju susreta mogao da pokupi kompletan plen moglo se naslutiti već u 20. minutu, kada je Valer Žermen rutinski savladao protivničkog golmana i najavio pravu goleadu.

A domaćinu nije bilo dovoljno to što je imao potpunu inicijativu na terenu i gol više, već je oberučke prihvatio i poklon protivničkog defanzivca, Mapua Janga Mbive, koji je na startu drugog dela zatalasao sopstvenu mrežu i duplirao protivnikovo vođstvo.

Ipak, za siguran trijumf i miran san pobrinuo se Kozijelo dvadeset minuta pre kraja meča, za ukupni rezultat 3:0.

LIGA 1 – 13. KOLO

Nica – Lion 3:0 (1:0)