Slepče, evo ti telefon, vidiš da je ofsajd! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 22.05.16. | 20:49

Fatih Terim na neobičan način objasnio ofsajd poziciju Kejna četvrtom sudiji

Četvrti sudija gleda klip

Engleska je povela preko Harija Kejna u trećem minutu prijateljskog okršaja na Vembliju sa Turskom (2:1), a da je selekcija sa istoka Evrope oštećena prilikom tog gola bilo je najpre jasno četvrtom sudiji koji je dobio dokaze od Fatiha Terima.

Utakmicu je sudio Nemac turskog porekla, Deniz Ajtekin, ali njegovi asistenti nisu videli da je napadač Totenhema primio loptu u nedozvoljenoj poziciji, iza leđa defanzivaca Turske i savladao golmana Babakana.

Ofsajd kao vrata: Gol Kejna

Zato je selektor Turske dohvatio telefon posle nekoliko minuta, otišao na You Tube ili Dailymotion, provukao kroz pretraživač ključne reči i našao snimak gola, odnosno sporne situacije. Pružio je telefon četvrtom sudiji, koji se uverio da je gostujuća selekcija oštećena, pa je sigurno to na poluvremenu predočio i sudiji Ajtekinu.

Trenutak kada Terim daje telefon sudiji

Ovaj potez nije promenio konačan ishod meča, ali je svakako istorijski jer se ne saćamo da je neki trener na ovaj način protestovao kod četvrtog sudije zbog odluke.

(FOTO: Screenshot)