"Radost fudbalera Valensije"

Slepi miševi lete ka eliti: Pareho i Feguli overili Kneževe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.08.15. | 22:47

Valensija stigla do lepe prednosti na “Mestalji” (3:1) u dvomeču sa Monakom za plasman u Ligu šampiona

Radost fudbalera Valensije

Valensija na revanš u Monako sledeće nedelje putuje sa solidnom prednošću od 3:1, nakon koje su Slepi miševi jako blizu plasmana u grupnu fazu Lige šampiona.

Monako je uspeo da postigne gol na gostovanju na “Mestalji”, ali i da primi čak tri, zbog kojih bi na kraju mogao da izvisi za plasman u elitu.

Domaćin je bolje otvorio meč, došao je u prednost već u četvrtom minutu, kada je Rodrigo pogodio na asistenciju Fegulija. Bila je to lepa akcija Slepih miševa, koji su posle tog gola malo spustili gas. Monako se oslobodio i počeo da preti. Čak su gosti stigli i do gola u finišu prvog dela, ali je pogodak Marsijala u 39. minutu poništen zbog ofsajda.

Otvoreni pristup dao je krila Kneževima i u nastavku, a talentovani Mario Pašalić je u 49. minutu izjednačio. Marsijal je centrirao, defanzivac Valensije Vazo pogrešio i ostavio loptu na poklon Hrvatu, koji je pogodio za 1:1. Ipak, nije Monako uspeo da izdrži.

Desetak minuta nakon izjednačenja Dani Pareho je vratio prednost domaćinu. Antonio Bargan je centrirao sa desne strane, Pablo Pjati lepo vratio loptu na penaltik, a tamo ju je Pareho plasirao u mrežu pored nemoćnog Subašića za 2:1. Bio je to 59. minut.

U finišu, kada je delovalo da će se meč završiti minimalnim trijumfom domaćina, Valensija je stigla i do trećeg gola. Pjati je izveo korner, a nakon gužve u šresnaestercu na loptu je naleteo Feguli koji je lepim udarcem pogodio za konačnih 3:1 i verovatno plasman Slepih miševa u grupnu fazu Lige šampiona.