""
""

Smrtonosni ujed Sent Etjena u Derbiju Rone, Lion ide kući pognute glave (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 23:03

Domaćin oba gola dao u prvih 25 minuta, a Lion u finišu ostao sa devetoricom igrača

Za navijače bilo kog fudbalskog kluba ne postoji ništa lepše na svetu nego da savlada lokalnog rivala. A navijači Sent Etjena imaju mnogo razloga za slavlje i eventualno opravdanje da sutra zakasne koji minut na posao. Njihovi fudbaleri pobedilu su na svom stadionu ekipu Liona sa 2:0 u Derbiju Rone u okviru 23. kola francuske Lige 1.

Ne samo što su osvojili tri boda, već je veliki rival teren napustio ponižen, sa dvojicom igrača manje. Oba crvena kartona Lion je dobio u sudijskoj nadoknadi. I da stvar bude bizarnija zbog startova na istom igraču - Fabijenu Lemoanu.

U prvom minutu nadoknade Rašid Gezal ga je laktom odgurnuo i zaradio drugi žuti, a samo minut kasnije Korentan Toliso podigao ga je u vazduh.

Praktično je sve bilo gotovo u prvih 25 minuta. U devetom minutu odbrana Liona poklonila je loptu protivnika, a to je umeo da iskoristi Kevin Mone Pakea i na stadionu Žofri Gišar nastala je ludnica.

A šta tek reći za delirijum u kojem su se našli navijači Sent Etjena posle kontranapada domaćina i pogotka Romana Amume.

Ne može da se kaže da je Lion bio toliko loš i da je zaslužio da izgubi sa dva gola razlike. Naprotiv, gosti su imali veći posed lopte, 69 prema 31 posto i konstantno su pritiskali ekipu Sent Etjena.

Večeras, međutim, Aleksandre Lakazet, Memfis Depaj i ostali nisu uspeli da pronađu pukotinu u odbrani Sent Etjena, kojem je ovo bila 43. pobeda u 114. Derbiju Rone.

Ovim trijumfom istovremeno Sent Etjen se potpuno vratio u trku za četvrto mesto na tabeli, a ekipa Liona upisala je četvrti poraz u poslednjih pet utakmica.

LIGA 1 - 23. kolo

Mec - Marselj 1:0 (0:0)