""
""

Snajder doveo Galatasaraj u predvorje raja, Genčlerbirligi poklekao u drugom poluvremenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 21:03

Fudbaleri Galatasaraja sve su bliže titulu prvaka Turske. Istanbulski Lavovi su na svom terenu, uz mnogo muke i prolivenog znoja, pobedili Genčlerbirligi sa 1:0 u utakmici 32. kola turske Superlige i stavili šampanjac na hlađenje.

Ovo je Galatasaraju bila peta uzastopna pobeda, a tek u drugom poluvremenu došli su do zlata vrednog gola koja im je odškrinuo vrata 20. šampionske titule.

Mnogo živaca su svojim navijačima potrošili igrači Galatasaraja pre nego što su konačno uspeli da zatresu mrežu tima iz Ankare koji je ušuškan u zlatnoj sredni tabele i  nema šanse ni da ispadne, ni da se plasira u Evropu sledeće sezone.

Trenutak odluke, kako se ispostavilo, desio se u 67. minutu, kada je Vesli Snajder, koji je večeras odigrao jubilarni 100. meč za Galatasaraj, a golman Genčlera Ferhat Kaplan loše intervanisao i lopta je završila u mreži, a domaćinu je pao teret sa leđa.

Fudbaleri Galatasaraja u drugom poluvremenu, pre gola, tražili su penal, čini se da su možda i bili u pravu, ali sudijska pištaljka se nije čula i igra je nastavljena.

Imao je nekoliko prilika i Umut Bulut da se upiše u strelce, ali mu to nije pošlo za rukom, što ga je poprilično iznerviralo.

Srpski internacionalac Radosav Petrović bio je starter, igrao je do 84. minuta i zaradio je žuti karton, a zamenio ga je Nemanja Tomić.