"Gol Pitera Krauča"

Soliter Krauč u 90. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.02.15. | 17:08

Stouk iščupao bod na gostovanju kod Njukasla na Sent Džejms Parku – 1:1

Gol Pitera KraučaUspavanka do pred sam finiš, a onda eksplozija uzbuđenja na Sent Džejms Parku. I kulminacija u poslednjim sekundama. Piter Krauč je u 90. minutu utakmice 24. kola Premijer lige nadvisio čuvara, neodbranjivo tukao preko Tima Krula i Stouk spasio poraza na gostovanju kod Njukasla na Sent Džejms Parku – 1:1.

Džef Kamerun je poslao dugu loptu na 202 centimetara visokog golgetera, za glavu kraći Daril Janmat, iako on ne spada u fudbalske liliputance, nije imao šanse. Isti slučaj i sa Krulom. Krauč je tokom duge karijere imao prilike da usavrši šut glavom. Ta putanja…. To se ne brani.

Euforija u gostujućem timu. I razočaranje u Njukaslu, koji je većim delom utakmice bio bolji tim na terenu, imao zrelije prilike, a na kraju krajeva i vođstvo koje mu je doneo Džek Kolbek. Riđokosi vezista koji je letos izazvao velike turbulencije kada je dres Sanderlenda zamenio opremom ljutog rivala sa severa Engleske, nastavio je da niže igre na visokom nivou i rezantnim prizemnim udarcem u 75. minutu matirao Asmira Begovića.

Bio je to treći gol 25-godišnjeg fudbalera na poslednje četiri utakmice na Sent Džejms Parku. Od 13. decembra postigao ih je tri u Premijer ligi, namestio još četiri. Ali ostatak ekipe Džona Karvera dao je prevelik značaj tom pogotku. Mogle su Svrake da osiguraju pobede u nastavku meča, Gabrijel Obertan je bio sam pred Begovićem, ali je nonšalantno pristupio toj situaciji pa je šansa otišla u nepovrat. A sa njom i dva već kaparisana boda.