Sosijedad opet ume da pobeđuje

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.04.18. | 20:49

Baskijska ekipa ponovo u trci za Evropu

Real Sosijedad se definitivno probudio, a novi trener Imanol Alguasil definitivno je doneo promene koje su očigledno bile potrebne, pa je baskijska ekipa večeras u gostima savladala Las Palmas sa 1:0 u 32. kolu Primere.

Ovo je Sosijedadu bila treća uzastopna prvenstvena utakmica bez poraza, a ukoliko bi nastavili u ovom ritmu, možda bi mogli da se uključe i u borbu za Ligu Evrope u samoj završnici sezone.

A dolazak novog šefa stručnog štaba poklopio se i sa golgeterskom serijom Mikela Ojarzabala. Mladi vezista večeras je bio strelac jedinog gola u 21. minutu.

To mu je bio treći pogodak na poslednje dve utakmice, jer je protiv Đirone prošle nedelje bio dvostruki strelac.

Sa druge strane, Las Palmas bio ovaj poraz mogao skupo da košta u borbi za opstanak. Ekipa sa Kanarskih ostrva nalazi se u lošoj seriji od 10 prvenstvenih mečeva bez pobede.

Veliki korak unazad u toj borbi za Ligu Evrope napravila je Selta koja je kao gost izgubila od Leganesa sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici dao je Migel Gerero u 63. minutu.