Spektakl i 5:4 na Vembliju za kraj Premijer lige! Majstorije Kejna, Vardija, Mareza... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.05.18. | 17:52

Totenhem i Leser počastili publiku vatrometom golova

Pravi fudbalski spektakl su priredili Totenhem i Lester na Vembliju za kraj sezone. U vatrometu golova i preokreta, rivali za titulu od pre tri godine su počastili navijače utakmicom za pamćenje sa devet golova, a na kraju su Spursi slavili 5:4. Ne bi bilo nezasluženo i da su tri boda otišla u Lester... Lud meč!

Kako i priliči utakmici koja nije imala takmičarski značaj što se tiče bodova, dva napadačka tima su zaigrali na gol više, strelci su se raspucali, viđena je gomila lepih poteza i golova... Fudbalska uživancija na Vembliju!

Vardi je glavom na asistenciju Mareza načeo Totenhem, odgovorio mu je Kejn ubitačnom završnicom posle kontre postavši prvi igrač Totenhem posle 30 i kusur godina sa 40 golova u sezoni kada se računaju sva takmičenja. Uzvratio je Marez još lepšim golom u 16. minutu kada je savio kiflu pored stative.

Potom su se strelci malo primirili, da bi pravi rafal počeo u drugom poluvremenu. Ihenačo je posle sjajnog solo prodora postigao golčinu za 3:1 na početku drugog poluvremena.

Usledio je furiozan preokret Totenhema sa tri gola za 13 minuta. Dva je postigao Erik Lamela na asistencije Voker Pitersa , a jednom je Fuhs postrigaoi autogol kada je pokušao da interveniše ispred razigranog Argentinca.

Totenhem je okrenuo na 4:3, ali je usledio novi odgovor Lisica. Opet tandem Marez - Vardi! Alžirac je proigrao Vardija, a ovaj zakucao loptu pod prečku.

Potom je došao red i na Harija Kejna da opet odgovori Vardiju. Totenhemov as je postigao fantastičan gol posle solo akcije. I 30. prvenstvenim golom u sezoni stavio tačku na poslednji premijerligaški meč Totenhema pre selidbe na novi stadion.