""

Sporting konačno vezao dve pobede, Fereira juri mesto u Ligi šampiona

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.03.13. | 22:09

Lavovi na svom terenu savladali Setubal – 2:1

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona zabeležili su prvi trijumf posle tri meča, jer su na svom terenu savladali Setubal sa 2:1.

Sva tri gola na meču viđena su u prvih 45 minuta, a prvi je pao već u 16. minutu, kada je Amoreirinja postigao autogol. Samo pet minuta kasnije Labjad je sa bele tačke uvećao prednost domaćina, da bi Makukula u 34. minutu postavio konačnih 2:1.

Dominirali su Lavovi tokom svih 90 minuta, imali čak 25 šuteva na gol, imali i veći posed lopte, ali su mreže mirovale do kraja susreta.

Sporting se sada pomerio za jednu poziciju i stigao na deobu devetog mesta sa 26 bodova, koliko ima i Nasional, koji ima utakmicu manje. Setubal je upisao i treći uzastopni poraz, i ostao na 11. mestu sa 23 boda.

Nešto ranije Fereira je kao gost savladala nesrećni Oljanense sa 2:1. Strelci za Fereiru bili su Žoze u 5. i 45. minutu susreta, dok je domaćin do pogotka stigao posle autogola Santoša u 39. minutu.

Fereira je upisala i 42. bod, i ostala na četvrtoj poziciji, dok je Oljanense sve bliži ispadanju u niži rang takmičenja.