""
""

Stara lisica Gekas prestravio Bragu, Srbin sprečio senzaciju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 24.02.16. | 19:57

Portugalci se opustili posle pobede u prvom meču, pa su u osminu finala Lige Evrope prošli na jedvite jede

Mislili su u Bragi da su završili posao kada su u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope pre šest dana pobedili Sion u gostima sa 2:1. Međutim, Švajcarci su u revanšu pokazali da uopšte nisu ekipa za potcenjivanje i da nisu slučajno eliminisali Rubin i Bordo. Posle darme i mnogo neizvesnosti, Braga se plasirala u osminu finala pošto je jedva izborila remi 2:2 u revanšu na svom terenu...

Stara lisica i kralj peterca Teofanis Gekas je pokazao da mu pozne godine ne mogu ništa. Grčki napadač je sa dva gola na Munisipalu uterao Bragi strah u kosti. Prvo je majstorijom u petercu doveo goste u vosđtvo, a potom je i pogodio za 2:1 u svom stilu pošto je ugurao loptu sa gol linije. Prethodno je Žozue doneo izjednačenje Bragi sa bele tačke.

Švajcarci su tako za prvih 45 minuta iznivelisali poraz iz prvog meča i sa mnogo više samopouzdanja ušli u nastavak meč dok domaćin nikako nije uspevao da dođe do daha i poveže redove. Na sreću Portugalaca, opet je proradio srpski napadač Nikola Stojiljković. Druga utakmica u Ligi Evrope i drugi gol! Izjednačio je na asistenciju Rafe Silve u 48. minutu i skinuo domaćinu veliki teret s leđa.

Međutim, Sion je i dalje bio u igri i tražio je gol koji bi ga odveo dalje. Kako se meč bližio kraju, Švajcraci su dominirali i naterali domaći tim u poptunu defanzivu. U finišu je i sreća bila uz Bragu pošto su gosti u nadoknadi vremena pogodili prečku. Portugalci su se nekako odbranili i prvi su tim koji je ove sezone overio plasman u osminu finala Lige Evrope...